Međunarodni dan muzeja / 22. EMA- Edukativna Muzejska Akcija / TAJNE

Tajne jedne livade

Od 25. travnja – 18. svibnja 2017.

Međunarodni dan muzeja obilježavamo 18. svibnja. Hrvatsko muzejsko društvo i Sekcija za muzejsku pedagogiju i kulturnu akciju, svake godine, u muzejima, arhivima, galerijama pripremaju različita događanja, izložbe, predavanja, radionice. Ove godine zajednička tema 22. edukativne muzejske akcije su TAJNE. Muzej Turopolja ove godine u razdoblju od 25. travnja do 18. svibnja 2017. organizira radionice za najmlađe posjetitelje. Na radionici ćemo izrađivati STRAŠILA.

/ Tajne jedne livade / radionica u Muzeju Turopolja

Strašila se sjećamo iz djetinjstva iz priča, knjiga i filmova.

Nekad smo ih viđali na oranicama kao čuvare polja od "strašnih neprijatelja" ptica.

Često bi u toj igri, da se ubere zrno,  pobjeđivale ptice.

Na žalost, danas ih na poljima više nema.

Samo se vide ptice koje i dalje prelijetaju iznad polja i livada, u nadi da će ugledati svog izgubljenog prijatelja.

Hodajući u mislima po našim sjećanjima, našli smo jednu predivnu priču. Ispričat ćemo vam početak, a vi nam pomognite dodati sredinu i kraj.

Strašilo Joža živi na prekrasnoj zlatnoj livadi. U džepu njegova krpenog kaputa živi mali poljski miš Jakov. Svakoga dan u posjet im sleti vrana Maja da čuje kakvu novu priču će strašilo izvući iz svoga starog rukava. Priče čuvane velom od tajne ispričat će samo za prijatelje znane...

Budite i vi njegov prijatelj i poslušajte što vam strašilo Joža želi ispričati...koje su tajne zlatne  livade...dođite na radionice i napravite svoje strašilo, dajte mu ime i ispričajte nam priču.

Vidimo se!!!!

Muzej Turopolja

Trg kralja Tomislava 1, 10 410 VELIKA GORICA
Centrala: +385 1 6221 325, Fax. +385 1 6225 077